شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت شیشه ای است که از دو یا چند لایه شیشه خام یا سکوریت به همراه میان لایه تشکیل شده است. تهران شیشه بزرگترین ارائه دهنده انواع شیشه لمینت در ایران.

شیشه لمینت
شیشه لمینت سکوریت تهران شیشه

شیشه لمینت چیست

شیشه لمینت مقاومت و زیبایی، دوام و شفافیت را به همراه هم برای نیازهای طراحی معماری فراهم می کند.

بادوام دارای عمر طولانی و پرکاربرد با استحکام طولانی مدت، از میان مسالح ساختمانی تنها موادی هستند که ترکیب شفافیت، سختی، و دوام را به همراه ایمنی پلاستیک دارد.

شیشه های لمینت چند لایه با پیوند دو یا چند لایه شیشه با کمک دما و فشار و همچنین استفاده از یک لایه میانی ساخته می شوند.

لایه میانی Interlayer با توجه به نوع استفاده شیشه لمینت انتخاب می شود.

رزین یا طلق پلی وینیل بوتیل (PVB) به عنوان لایه میانی در شیشه های لمینت مورد استفاده قرار می گیرد.

محصول نهایی شیشه لمینت سخت و مقاوم است که دارای ویژگی های فوق العاده ظاهری با طیف گسترده ای از کاربرد ها در طراحی معماری و دکوراسیون داخلی می باشد.

شیشه سکوریت لمینت

بسته به نیازهای طراحی، شیشه های چند لایه را می توان با حرارت دادن بصورت سکوریت تولید نمود. شیشه سکوریت لمینت مناسب جهت استفاده در محل هایی مانند هندریل شیشه ای، نرده شیشه ای، جانپناه و … می باشد.شیشه سکوریت لمینت در ساختار بسیار ساده و نصب و اجرای آنها به سادگی انجام می شود.

در ادامه به برخی از مزایای استفاده از شیشه لمینت می پردازیم.

عایق صدا

عایق دما

عایق اشعه

استحکام

زیبایی

قیمت شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت در مقایسه با شیشه های سکوریت ساده بالاتر می باشد. دلیل این تفاوت قیمت این است که فرایندهای تولید آن در مقایسه با سایر شیشه ها دارای یک مرحله بیشتر می باشد و اینکه هزینه میان لایه مصرفی در مرحله آخر به قیمت شیشه لمینت اضافه می شود.

با وجود این با توجه به مزایایی که شیشه لمینت در مقایسه با شیشه های سکوریت ساده دارد در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت تهران شیشه با بهترین قیمت آماده ارائه شیشه لمینت به شما می باشد.

امنیت شیشه لمینت

شیشه های لمینت چند لایه نوعی شیشه ایمنی یا نشکن محسوب می شوند است که در هنگام شکسته شدن جدا نمی شوند و به قطعات آن به هم چسبیده می مانند.

هنگام شکستن، به واسطه لایه میانی یا همان interlayer در محلی که نصب شده اند باقی می مانند.

لایه میانی آنها معمولا از پلی وینیل بوتیل (PVB) یا اتیلن وینیل استات (EVA)، می باشد و بین دو یا چند لایه شیشه قرار می گیرد.

لایه های شیشه ای حتی اگر شکسته شوند، شکل فیزیکی خود را حفظ می کنند، و چسبندگی بالای لایه میانی باعث جلوگیری از تقسیم شیشه ها به قطعات تیز می گردد.

شیشه لمینت هنگام وارد آمدن ضربه یا فشار ترک خورگی در آنها بوجود می آید. این ترک خوردگی ها دارای الگوی خاص می باشند. که اصطلاحا آنرا “تار عنکبوت” می نامند.

شکستن شیشه لمینت
شکستن شیشه لمینت

شیشه های لمینت برای محل هایی که رفت و آمد بسیار وجود دارد انتخاب مناسبی است زیرا امکان وارد آوردن اسیب به انسان را کاهش می دهد.

همچنین در محل هایی که لازم است حتی با پس از شکستن قابلیت استفاده خود را از دست ندهد مورد استفاده قرار می گیرد.

در کاربرد های معماری در محل هایی که لازم است ساخت و ساز مقاومت بالایی در مقابل طوفان داشته باشد و همچنین برای جلوگیری از سقوط شیشه شکسته شده از ارتفاعات مناسب است.

شیشه لمینت در فضای باز و دیواره استخر ها و همچنین پارتیشن و در و پنجره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در پنجره ها به واسطه اینکه در برابر صدا عایق محسوب می گردد

یکی دیگر از ویژگی های شیشه لمینت عایق بودن در برابر اشعه ماوراء بنفش می باشد.

جهت سفارش محصول مورد نیاز خود می توانید از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

سپتامبر 13, 2017